2003

2003. január 22., szerda XI. évfolyam, 2374. szám

RMDSZ-TÁJÉKOZTATÓ

Kiadja az RMDSZ Sajtóirodája                                                 Szerkeszti: Márton Adél-Evelin

www.rmdsz.ro                                                                                            2003. január 22., szerda

elhivbuk@rmdsz.rdsnet.ro                                                                   XI. évfolyam, 2374. szám

 

 

Kongresszusi előkészületek Szatmárnémetiben

***      Nagy Zsolt ügyvezető alelnök, kongresszusi biztos, január 20–21-én Szatmárnémetiben találkozott az RMDSZ 7. kongresszusát előkészítő helyi stábbal. A megbeszéléseken a résztvevők áttekintették és véglegesítették a január végén kezdődő kongresszust megelőző időszak munkálatainak ütemtervét. Nagy Zsolt tájékoztatójában elmondta, hogy a kongresszusnak otthont adó terem felújítása valamint a küldöttek szálláshelyeinek előkészítése megfelelő ütemben zajlik.

A Szövetség ügyvezető alelnöke tegnap, január 21-én találkozott a Szatmárnémeti városi RMDSZ választmány tagjaival is. Az ülésen tájékoztatták a kongresszusi biztost arról, hogy többen önkéntesen csatlakoztak a szervező stábhoz, a kongresszus lebonyolításában mindemellett mintegy 35 fiatal fog részt vállalni. Nagy Zsolt a tegnap már előzetes megbeszéléseket folytatott a fiatalokkal, ezt a találkozót azonban egy intenzív felkészítő fogja követni a jövő héten.

 

A Szövetségi Képviselők Tanácsának megválasztásáról

***      Az Alapszabályzat-módosító Bizottság az RMDSZ 7. kongresszusán a belső választások kérdésében két javaslatot terjeszt elő. Az SZKT megválasztásának módszere a két javasolt alternatíva szerint lehet egy lépcsős, azaz a teljes testületet a Kongresszust követő három hónapon belül választanák meg, vagy kétlépcsős, azaz az új SZKT tagjainak felét korporatív módon, a másik felét pedig közvetlen vagy közvetett szavazás útján választanák meg. Bármelyik alternatívát fogadja el a Kongresszus, a választás a Területi Képviselő Tanács döntése alapján, lehet közvetlen vagy közvetett.

A közvetlen választáson választási joggal rendelkezik minden RMDSZ-tag, függetlenül attól, hogy mióta tagja a szervezetnek, a közvetett választáson pedig választási joggal rendelkeznek a helyi szervezetek tagsága által e célra megválasztott küldöttek.

Svéd iskola-berendezések két erdélyi önálló magyar középiskolában

***      A magyarországi Katedra Oktatássegítő Alapítvány európai, főleg svédországi segélyszervezetektől ajándékba kapott kórházi és iskolai eszközöket igyekszik minél nagyobb mennyiségben és minél jobb állapotban Magyarországra és a határon túli magyarlakta területekre szállítani. Ezúttal az Alapítvány két erdélyi magyar középiskolába, a nagybányai Németh László Líceumba és a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégiumba juttat el svédországi segélyszervezetek által biztosított oktatási bútorokat és eszközöket A szállítmány behozatala, az iskolákba való eljuttatása az RMDSZ támogatásával és jelentős anyagi hozzájárulásával válik lehetővé. Az RMDSZ Ügyvezető Elnökség Területi- és Oktatási Főosztályának alelnökei, Nagy Zsolt és Nagy F. István, valamint munkatársai, az igénylések összegyűjtésében, az intézmények nevesítésében, az Alapítvány és az iskolák közti kapcsolattartásban vállaltak szerepet, és ugyancsak az RMDSZ fedezi a bútorok szállítási költségeit is. A nagy múltú Bethlen Gábor Kollégium, valamint az 1998-ban alakult Németh László Líceum igazgatósága a napokban veheti át az értékes szállítmányt.